Hitachi Vantara, yeni nesil güçlü bir depolama ve altyapı temelini tanıttı

Hitachi Ltd.’nin (TSE: 6501) yüzde yüz iştiraki olan Hitachi Vantara, bugün NEXT 2019’da her ölçekte her iş yükü için hazır, ölçeklenebilen mimarisi ile yeni nesil

Hitachi Ltd.’nin (TSE: 6501) yüzde yüz iştiraki olan Hitachi Vantara, bugün NEXT 2019’da her ölçekte her iş yükü için hazır, ölçeklenebilen mimarisi ile yeni nesil güçlü bir depolama ve altyapı temelini duyurdu.

Çözümün içerisinde şirketin en yeni ve dünyanın en hızlı1 büyük işletme sınıfı depolama dizisi Hitachi Sanal Depolama Platformu (VSP) 5000 serisi ile yeni Hitachi Ops Center yönetim yazılımı ve güncellenmiş Hitachi Depolama Sanallaştırma İşletim Sistemini yer alıyor. Bu teknolojiler veri merkezinin iş yükünü hızlandırırken, veri merkezi, bulut ve DataOps ortamlarını modernleştirmek için ideal temel olan yeni ve yenilikçi yapıyla geleceğe hazır BT’ya ulaşmayı sağlıyor.

Hitachi Vantara’nın Ürün ve Stratejiden Sorumlu Şef Yöneticisi Brad Surak, “Hitachi Sanal Depolama Platformu 5000 serisi, müşterilerimizin rekabette dijital avantaj kazanması ve daha iyi iş sonuçları elde etmesini sağlayacak” dedi ve ekledi: “Hitachi Vantara, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu modern, kurumsal altyapı yeniliklerinin temelini sunarken, geleceğin teknolojisiyle hazırlanmış yeni çözümlerle veri merkezinde yarının zorluklarını üstleniyor.”

Günümüzün modern büyük işletme altyapısının temeli

Hitachi VSP 5000 serisi, tüm dijital iş operasyonları için mevcut iş yüklerine hız ve ölçeklenebilme katmanın yanı sıra, çoklu bulut ve yapay zekâ odaklı ortamlardan doğan yeni, veri yoğun iş yükleri için temel veri depolama altyapısını sağlar. Blok ve dosya verilerini depolamak için gereken çevikliği sağlar ve geleneksel kritik iş uygulamalarından konteynerlere ve ana sistemlere kadar iş yükü çeşitliliğini destekler. Hitachi VSP 5000 serisi, operasyonel verimliliği en üst düzeye çıkaran tüm iş yükünün birleştirilmesini mümkün kılar.

Yepyeni bir mimari

VSP 5000 serisi, SAS mimarisi, NVMe ve depolama tipi bellek (SCM) avantajlarından yararlanarak sınıfının en iyisi performansı ve dayanıklılığı sunmak için en iyi hâle getirilmiş, tamamen yenilenmiş, büyük işletme tipi flaş dizisidir. Yeni Hitachi Accelerator Fabric ile güçlendirilmiş dünyanın en hızlı NVMe flaş dizisi, kullanıcıların 21 milyon IOPS’ye kadar hızlandırılmış iş çıktıları ve içgörüler almasına yardımcı olur. Kaynak yoğun uygulama sahipleri de yanıt sürelerini 70 mikro saniyeye kadar düşüren önemli bir gelişme elde edebilirler.

Yeni veri tekilleştirme iyileştiricisine sahip VSP 5000 serisi, blok büyüklüğü ve diğer özelliklere dayalı veri tekilleştirme süreçlerinin anında iyileştirilmesini gerçekleştirmek için gelişmiş makine öğrenim (ML) algoritmaları kullanır. Böylece en az performans etkisiyle azami veri azaltma için çevrimiçi ve süreç sonrası tekilleştirme arasında iyileştirme yapılır ve toplam 7:1 oranına kadar azalma sağlar.

VSP 5000 serisi günümüzün hep ağa bağlı olan dijital işleri için amaca yönelik üretilmiştir. Kendini koruyan IO mimarisi ve dörtlü yedekli yapısı sektör lideri düzeyinde %99,999999 oranında kullanılabilirlik sunar.

Veri merkezi operasyonlarını dönüştürün

VSP 5000, geniş bir iş yükü yelpazesinde ve uçtan çekirdeğe çoklu bulut yayılma modellerinde

talepkâr hizmet seviyesi gereksinimlerini karşılamak için veri merkezlerini modernleştirmek isteyen kuruluşlar için önemli bir gelişmedir.

Yeni Hitachi Ops Center, karar almaya destek olma ve azami yatırım getirisi için kaynak dağıtımını modernize etmede altyapı yönetimine ve operasyonlara yapay zekayı ekliyor. Ops Center, görevlerin %70'ini otomatikleştirerek müşterilerin bağımsız bir veri merkezine geçişini hızlandırır ve sistem sağlığı teşhisi ve veri operasyonlarını en iyi durumda tutmak için daha hızlı ve doğru içgörüler sunar.

Müşteriler, mevcut depolama altyapılarına anında yeni değer katmak için VSP 5000 modeliyle var olan sistemlerini sanallaştırabilir, TCO’yu %20 düşürebilirler. Sanallaştırma, VSP 5000 serisinde mevcut tüm veri hizmetlerini eski sistemlere taşır.

VSP Bulut Bağlantı Paketi, ek veri merkezi kapasitesi açmak için verileri herkese açık buluta taşımak için bir HNAS 4000 dosya depolama ağ geçidini sisteme ekler. Herkese açık buluta taşınan veriler, meta verilerle zenginleştirilerek dizine eklenebilir ve aranabilir hâle getirilir.

Her iş yükünü en iyi hâle getirecek esneklik

Hitachi Depolama Sanallaştırma İşletim Sistemi (SVOS), VSP 5000 serisine güç verir ve ölçek büyütme mimarileri, NVMe performansı ve SCM dahil yeni nesil depolama ortamları için en iyi hâle getirilmiştir. Her bir iş yükü performansında iyileştirme, depolama maliyetlerini düşürmek ve operasyona olumsuz etki edecek hataları tahmin etmek için değişen koşullara adapte olan yapay zekayı içerir.

VSP 5000 serisi, endüstride NVMe ve SAS flaş depolamayı aynı sistem dizisinde karıştırarak iş yükleri arasında performans ve fiyatı iyileştirmek için esneklik sunan tek depolama sistemidir. Akıllı katmanlama, uygulamaları hızlandırmak için verileri en iyi hâle getirilmiş bir katmana dinamik olarak tanıtmak ve indirgemek için yapay zekâ ve makine öğreniminden faydalanır.

VSP 5000 serisi, müşterilerin kestirilebilir hizmet seviyeleri sunarken, aynı zamanda küçük ölçekten ihtiyaç olursa devasa ölçeğe büyüyebilmeleri için tasarlandı. Her türden (geleneksel işlemsel sistemler, konteyner kullanan modern uygulamalar, analitik ve hatta ana bilgisayar) çoklu iş yükünü hızlandırmak ve birleştirmek, maliyet tasarrufu ve veri merkezi ayak izi azaltma için her zamankinden daha fazla uygulamayı birleştirmek için tasarlandı.

Güncellemeye açık mimarisi, sağlam depolama teknolojilerinden tepeden tırnağa altyapı yenilemesi ya da daha fazla donanım yatırımı yapmadan, Fabrics üzeri SCM ve NVMe (NVMe-oF) gibi son gelişmelere geçiş yapmaya hazırdır.

Hitachi VSP 5000 Serisi, Hitachi Ops Center ve SVOS’un sunduğu ek faydalar:

  • Giriş seviyesinde fiyatlandırılan Hitachi VSP 5100, tam depolama yönetimi, güçlü sistem analizi ve yerel kopya veri yönetimi sağlayan katma değerli yazılımlar yüklü gelir.
  • Yeni VSP 5000 serisi dahil tüm VSP modelleri için%100 veri kullanılabilirliği garantisi.
  • Bölgesel bir kesintiden etkilenmeyen, kesintisiz operasyona ihtiyaç duyan müşteriler için Hitachi’nin Global-Aktif Cihaz (GAD) özelliği VSP 5000 Serisinde yer alır ve uzaklığı 500 kilometreye kadar olan konumlar arasında uygulamaların eşzamanlı kümelenmesini sağlar.
  • Kullanımı kolay Hitachi Ops Center yönetici şablonları, yönetimi basitleştirir ve BT iş akışını düzenler.
  • Hitachi Ops Center ile kullanıcılar, BT operasyonel verimliliğini artırmak için hızlandırılmış yönetim otomasyonunu deneyimlerken yaptıkları insan kaynağı tasarrufuyla yeniliklere odaklanabilirler.

Piar İletişim ve Halkla İlişkiler

1.4b
Okunma