Gündem

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Akçay Terminali’ni yeniledi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “Balıkesir Geleceğe Taşınıyor” projesi kapsamında Akçay Terminali’ni yeniledi.

Konya’da Kur'an kursu öğreticilerine “Yangın ve İlk Yardım” semineri verildi

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Merkezi koordinesinde, şehir merkezindeki Kur'an kursu öğreticilerine yönelik, günlük hayatta karşılaşılabilecek tehlikeler ile ilgili “Yangın ve İlk Yardım” semineri d

Siyasilerden şehit asker için taziye mesajı

DEREN KOCAMANOĞLU-08.06.2023-HİBYA- Siyasiler, ‘Şehit Jandarma Yüzbaşı Doğan Sevinç Operasyonu’nda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan için taziye mesajı yayımladı.

Büyükelçi Xie Feng: ""Riskten arındırma", "ayrıştırma" için bir kılıf olarak kullanılmamal

Çin'in Washington Büyükelçisi Xie Feng, "riskten arındırma", "ayrıştırma" için bir kılıf olarak kullanılmaması gerektiğini vurguladı.

Çin Dışişleri Bakanı Qin Gang'dan Hakan Fidan'a tebrik mesajı

Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Qin Gang dün Hakan Fidan'ı Türkiye Dışişleri Bakanlığı görevine başlamasından dolayı mesaj göndererek tebrik etti.

ABD, Ortadoğu'daki uzlaşı adımlarını durduramadı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 6-8 Haziran tarihlerinde resmi bir ziyaret için Suudi Arabistan'da bulunuyor.

Bursa'da Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı düzenlendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2024-2027 yılları arasını kapsayan yerel eşitlik eyle

Honduras yetkilisinin Çin ziyaretinden beklentileri

Honduras Devlet Başkanı'nın özel sekreteri Hector Zelaya, Devlet Başkanı Xiomara Castro'nun yakın gelecekte Çin'e yapacağı ziyaretin, iki ülke arasındaki karşılıklı anlayışı artıracağını ve ikili ilişkileri güçlendireceğini umut

KASKİ, Germir’de 5 milyon 740 bin TL maliyet ile şebeke hatlarını yeniliyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Germir Mahallesi’nde 5 milyon 740 bin TL maliyet ile ekonomik ömrünü tamamlamış şebeke hatlarının revize edi

Sınırı geçmeye çalışan 3 kişi yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Yunanistan’dan Türkiye’ye gönderilmeye çalışılan 2 kişi ile Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 1 kişinin yakalandığını bildirdi.

Beijing ile Londra arasında direkt uçuş başladı

Beijing Uluslararası Daxing Havalimanı’nın başlıca kullanıcılarından China Southern Airlines, 7 Haziran Çarşamba günü itibarıyla Birleşik Krallık başkenti Londra’ya yeni bir direkt uçuş hizmeti başlattı.

Tesla’nın Shanghai tesisi yüzde 142’yle üretim rekoru kırdı

Tesla’nın, gigafabrika olarak da anılan dev Shanghai tesisi, şirketin verilerine göre, geçtiğimiz mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 142 oranında bir sıçrama yaparak 77 bin 695 araç üretip teslim etti.

Diyarbakır'da 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır Lice kırsalında J-SİHA, JÖH, jandarma komando ve güvenlik korucuların katıldığı operasyonda 2 teröristin silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İ Sağlık Müdürü Solmaz, Şanlıurfa Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu

ŞANLIURFA- 08.06.2023 - HİBYA - Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr.Üyesi Abdullah Solmaz, hizmet başkanları ile birlikte yaklaşık 500 bin metrekare kapalı alana sahip 1700 yataklı şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile  telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

1 asker şehit oldu

Şehit Jandarma Yüzbaşı Doğan Sevinç Operasyonu'nda Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan şehit oldu.

Resmi Gazete başlıkları

1372 Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına İstanbul Milletvekili Numan KURTULMUŞ’un Seçildiğine Dair Karar

Numan Kurtulmuş'un yeni görevi Resmi Gazete'de yayımlandı

Numan Kurtulmuş, Genel Kurul'da 3. tur oylamada 321 oyla yeni TBMM Başkanı seçildi. TBMM Başkanı Kurtulmuş'un yeni görevi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sinop'ta sel nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı köye helikopterle jeneratör götürüldü

Sinop’ta etkili olan sağanak yağışın ardından ulaşımın sağlanamadığı Ayancık ilçesinin Çaybaşı köyüne helikopterle jeneratör götürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM) Başkanı seçilen Numan Kurtulmuş’u kabul etti

Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı seçilen Numan Kurtulmuş’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Reklam

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.