Tepki alışı devam edecek mi?

AB Zirvesi 1-2 Ekim’e ertelendi

Beklenen tepki alışı geldi. ABD piyasaları teknoloji hisseleri öncülüğünde yaralarını sarmaya çalışıyor. Ancak küresel bir toparlanma söz konusu değil. Salgının vurduğu Avrupa ve Güney Amerika borsalarında satışlar devam ediyor. ’Hayat eve sığar’ hisseleri ’aşı geliyor’ hisselerini yenmeyi sürdürüyor .


Türkiye varlıklarında bir ayrışma görülüyor. Tahvil faizleri ve CDS Türk lirasında devam eden değer kaybıyla birlikte artıyor. Borsa Istanbul sanayi hisseleri öncülüğünde yükseliyor. Bankalarda sınırlı bir toparlanma görülüyor.
ABD ve Avrupa vadelileri Borsa Istanbul’da hafif alıcılı bir açılışa işaret ediyor. Ancak küresel olarak değerlenen dolar ve Merkez Bankasının yeterli adım almayacağına işaret eden kur, CDS ve tahvil piyasaları tepki alışının kalıcılığını şüpheli bakiye yapıyor. Borsa için destek olarak 1.085, 1.060, direnç olarak 1.100 ve 1.113 seviyeleri öne çıkıyor.

AB Zirvesi 1-2 Ekim’e ertelendi
AB Liderler Zirvesi, AB Konseyi Başkanı Michel’in ekibinden bir kişinin Kovid-19 olması ve Michel’in karantinaya girmesi nedeniyle 1 Ekim’e ertelendi. AB liderlerinin zirvede Doğu Akdeniz ve Türkiye-AB ilişkilerinin yanı sıra Çin, Kovid-19 tedbirleri ve ekonomik politikaları ele alması bekleniyor. (Anadolu Ajansı)??

Türkiye-Yunanistan görüşmeye hazır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Michel ile video konferans görüşmesi yaptı. Görüşme sonrası sonrası yapılan açıklamada, Türkiye ve Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki gelişmelerle ilgili görüşmeye hazır olduğu ifade edildi.? Benzer bir görüşme açıklaması da Yunanistan dışişleri bakanlığından geldi. (NTV)

Kaynak İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma