WHO uzmanları Çin'e gidiyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) uzmanları, SARS-COV-2 virüsünün zoonotik kaynağını tanımlama ve bilimsel planlar hazırlamak üzere Çinli meslektaşlarıyla birlikte Çin'e gidiyor.

İstanbul, 11 Temmuz (Hibya) - Dünya Sağlık Örgütü (WHO) uzmanları, SARS-COV-2 virüsünün zoonotik kaynağını tanımlama ve bilimsel planlar hazırlamak üzere Çinli meslektaşlarıyla birlikte Çin'e gidiyor.WHO internet sitesinde yapılan açıklamaya göre uzmanlar, WHO liderliğindeki bir uluslararası misyonun kapsamını ve görev tanımını geliştirecek. Açıklamaya göre, ortaya çıkan viral hastalığın kökenini bulmak, farklı ülkeler
de meydana gelen salgınlardan karmaşık olduğunu kanıtlanacak.Bu yolla yapılacak çalışmalar ve iyi planlanmış bir dizi bilimsel araştırma ile, hayvan rezervuarlarını ve insanlara nasıl bulaştığının ortaya çıkarılması hedefleniyor. Küresel düzeyde fazla uluslararası bilimsel araştırma ve işbirliğinin de yolunun açılacağı belirtilen açıklamada, uzmanların Çin'deki ilk durağının Wuhan olduğu belirtildi.WHO Sözcüsü Dr. Margaret Harris de yaptığı açıklamada, ekibin bulgularının daha sonra ayrıntılı analiz edilerek açıklanacağını söyledi.
 

Hibya Haber Ajansı

Okunma